V ponedeljek, 3. junija 2024, je na Osnovni šoli Trnovo v sklopu Konfucijeve učilnice Ljubljana potekala otvoritev likovne razstave »Glasnik prijateljstva in miru«. Obiskovalci so si lahko ogledali likovne izdelke učencev Osnovne šole Trnovo in Osnovne šole Koseze, ki so nastali v sklopu ustvarjalnih delavnic in celoletnega projekta z naslovom »Mladi ilustratorji«. Poleg seznanjanja otrok s kitajsko kulturo in jezikom je bil namen ustvarjalnih delavnic krepitev timskega in projektnega dela, medsebojno povezovanje ter uživanje v ustvarjanju.

Otvoritev razstave je spremljala slovesna prireditev učencev, ki so jo pripravili pod mentorstvom učiteljic Tine Ilgo in Sonje Stepančič. Predstavili so kitajskega zmaja, izvedli glasbene nastope v slovenščini in kitajščini in goste seznanili s procesom nastajanja otroške slikanice »Skrivnosti kitajskega zmaja«. Razstava bo na ogled v avli Osnovne šole Trnovo do konca šolskega leta.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim za čudovito razstavo in dogodek!

dr. Tina Ilgo

Konfucijeva učilnica Ljubljana

Dostopnost