V okviru mednarodnega projekta Talking Kites around the World smo v preteklem tednu spuščali zmaje miru ter okrasili razstavne dele v avlah šole.

Pri projektu smo se z učenci  pogovarjali o otrokovih pravicah, brali knjige in pisali pesmi na temo svobode, ljubezni in prijateljstva. Učenci so na pomladni dan izdelali  zmajčke na katere so napisali sporočila in lepe misli ter jih nato spuščali na šolskem igrišču. Bilo je veselo.

Letos so se projekta udeležile učiteljice od 1. do 5. razreda in sicer, 1. a, 1.c, 2. c, 3. a, 3. b in 3. c, 4. b,

4. c, 5.a in 5.b. Poleg razredničark so sodelovale učiteljice angleščine, ki učijo v teh oddelkih.

Tekom projekta je prevladovalo lepo vzdušje. Zmajčki so bili izdelani iz papirja in tudi iz recikliranega materiala. Nekateri so bili bolj ubogljivi in leteli višje kot drugi, a je nasmeh in veselje na obrazih naših učencev bilo neprecenljivo.

Z vami delimo to lepo izkušnjo.

Merita Korenica, koordinator iEARN projekta

Dostopnost