V decembru smo knjižno zbirko obogatili z več poučnimi knjigami, nekateri naslovi:

M. Martin: Vse: knjižna novost o vsem za vsakogar predstavlja potovanje okoli sveta od Hongkonga do Amazonke … ter prikaže mnogo stvari, ki naredijo vsak kraj edinstven, npr. lene lenivce, pisane krave, slastne slaščice, osupljiva obzorja … knjiga je tudi nagrajena kot najbolje oblikovana slikanica leta 2016.

C. Giff: Knjiga primerjav vsebuje številne zanimive primerjave, od vremenskih čudes, vodnega sveta, rastlinskega življenja, vrtoglavih zgradb …

– J. Pernarčič: Kolišča vasi sredi jezera prikazuje koliščarje na Ljubljanskem barju, knjiga je napisana v slovenskem in angleškem jeziku.

– H. Haraštova: Kako otroci po svetu praznujejo praznike; H. Haraštova: Kako živijo otroci po svetu; Pavla Hanačkova: Kako praznujejo božič po svetu

– J. Farndon: Svetovna zgodovina: prva mesta in imperiji, 10.000 pr. n. št. do 476 n. št.:

Simona Felicijan, knjižničarka