V sredo, 31. januarja 2024, je na Osnovni šoli Trnovo v sklopu Konfucijeve učilnice Ljubljana potekala slavnostna prireditev Leto zmaja, s katero smo obeležili praznik pomladi ali kitajsko novo leto. V svet kitajske kulture in jezika so nas popeljali učenci, ki obiskujejo izbirni predmet kitajščina, interesno dejavnost spoznavanje kitajske kulture in jezika ter učenci 3.a in 3.c, ki so skozi izraz telesa ob glasbi prikazali legendo o kitajskem zmaju ter izvedli prijateljski ples ljubljanskega in kitajskega zmaja. Poleg obeležitve najpomembnejšega kitajskega praznika je bil namen dogodka omogočiti učencem, da predstavijo svoje znanje s področja kitajskega jezika, likovne izdelke na temo kitajske kulture ter se medpredmetno, medrazredno, medkulturno in medgeneracijsko povežejo.

Vsem sodelujočim učencem in učiteljem iskreno čestitamo za odlično prireditev!

dr. Tina Ilgo

direktorica Konfucijeve učilnice Ljubljana

Avtorica ilustracije: Inti Zalaznik, 7.c

Dostopnost