V ponedeljek, 5. februarja 2024, smo na Osnovni šoli Trnovo v sklopu Konfucijeve učilnice Ljubljana gostili visoko kitajsko delegacijo z Ministrstva za izobraževanje Kitajske. Obiskali so nas prof. Jianfei Ma, generalni direktor Centra za jezikovno izobraževanje in sodelovanje, gospa Xubo Shao, direktorica Sektorja za evropske zadeve, gospa Shifang Ren, namestnica direktorja Sektorja za učitelje, mag. Danijela Voljč, slovenska direktorica Konfucijevega inštituta Ljubljana in Tingyao Liu, kitajska direktorica Konfucijevega inštituta Ljubljana. Goste sva sprejeli z gospo ravnateljico. Najprej so si ogledali likovno razstavo z naslovom Zmaj v elementu lesa, nato smo jim predstavili naše dosedanje dosežke na področju kitajske kulture in jezika v slovenskem izobraževalnem prostoru in na Osnovni šoli Trnovo. Na koncu smo se posvetili razpravi o tem, kako nadalje uspešno razvijati slovensko-kitajsko sodelovanje skozi podporo Konfucijevim učilnicam.

dr. Tina Ilgo

direktorica Konfucijeve učilnice Ljubljana

Dostopnost