Naša šola se je letos pridružila projektu in dobrodelni akciji, ki jo organizira Rdeči križ Slovenije – DROBTINICA.

Drobtinica je projekt s pomočjo katerega osnovnošolske otroke učimo o pomembnosti odgovornega ravnanja s hrano in jim sočasno približujemo vrednote solidarnosti in humanosti. Drobtinica je nastala z namenom, da obeležimo dva pomembna dneva – 16. oktober, Svetovni dan hrane in 17. oktober, Mednarodni dan boja proti revščini.

Ob tej priložnosti vas vabimo, da se tudi vi pridružite projektu Drobtinica, v okviru katere bo potekala dobrodelna akcija zbiranja vložene zelenjave in sadja. Ob temu poudarjamo, da lahko sprejmemo le izdelke z deklaracijo in ne izdelke domače proizvodnje. 

Otroci lahko prineseno oddajo od 16.  do 18. 10. 2023 v škatlo v spodnji avli šole. Zbrane donacije hrane bodo namenjene starejšim uporabnikom/-cam in prejemnikom/-cam materialne humanitarne pomoči Rdečega križa, kot dodatek oziroma obogatitev rednega prehranskega paketa.

Hvala, ker skupaj ustvarjamo boljši svet.

1. B razred OŠ Trnovo

Vir slike: rks.si

Dostopnost