V četrtek, 7. junija 2023, je na Osnovni šoli Trnovo v sklopu Konfucijeve učilnice Ljubljana potekala otvoritev razstave Podobe starodavnih zgodb. Obiskovalci so si lahko ogledali likovne izdelke učencev Osnovne šole Trnovo, Osnovne šole Koseze in Vrtca Trnovo, ki so nastali v sklopu osmih ustvarjalnih delavnic in celoletnega projekta z naslovom Na krilih kitajskih mitov in legend. Poleg seznanjanja otrok s kitajsko kulturo je bil namen ustvarjalnih delavnic in projekta medgeneracijsko, medpredmetno, medrazredno, medkulturno, medinstitucionalno in predvsem medsebojno povezovanje ter uživanje v ustvarjanju.

Otvoritev razstave so otroci popestrili s prireditvijo. Izvedli so glasbene nastope v slovenščini in kitajščini ter intervju na temo izida otroške knjige Hou Yi in deset sonc. Razstava bo na ogled v avli Osnovne šole Trnovo do konca šolskega leta.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim za čudovito razstavo in dogodek!

dr. Tina Ilgo

Konfucijeva učilnica Ljubljana

Dostopnost