Šahovski klub Komenda je v torek, 24. januarja 2023, organiziral na OŠ Milana Šuštaršiča v Ljubljani letošnji 1. šahovski turnir najmlajših ( do 10. leta in mlajših), v sklopu Ciklusa šahovskih turnirjev najmlajših. Na šahovskem turnirju je tekmovalo 24 šahistov, ki so odigrali 5. krogov (kol), tempo igranja pa je bil 15 minut na igralca.


Miha Medved, učenec 3. c razreda OŠ Trnovo, se je spet izvrstno izkazal, saj je osvojil 2. mesto in svojo drugo srebrno medaljo. Premagal je štiri svoje nasprotnike, remiziral je le s prvouvrščenim Davidom Krstičem iz OŠ Kolezija. Oba sta zbrala 4 točke in pol. Tretje mesto je s štirimi točkami zasedel Nikita Kartashov, učenec OŠ Milana Šuštaršiča. Sledijo jim Benjamin Ušaj, Anej Taljan, Tadej Tomažin Košorak idr.

Iskrene čestitke!

Bogdan Osolin, mentor šahovskega krožka

Dostopnost