Pri izbirnem predmetu Organizmi v naravi in umetnem okolju že nekaj let sodelujemo z društvom Tačke pomagačke. Obišče nas terapevtski par in z nami preživi učno uro. Učenci  v teh urah poleg teoretičnih osnov o negi in skrbi psa razvijajo empatijo, zmanjšujejo strahove, povečajo učno motivacijo, zmanjšuje se jim raven stresa, skupaj s kužkom ustvarjajo vzpodbudno učno okolje s sodelovalnim vzdušjem, skratka prisotnih je veliko pozitivnih učinkov, ki jih prinese kuža v razred.

Na podlagi vseh pozitivnih učinkov živali na učence, se je rodila ideja, da bi se vključili v projekt Mreža šolski pes.  Sodelovali bomo s prostovoljko iz društva Tačke pomagačke, ga. Mileno Remic in njeno psičko Kijo, ki živita v neposredni bližini naše šole. S projektom Mreža šolski pes, bomo začeli v šolskem letu 2022/23.

Zapisala Tina Korent Štrumbelj, učiteljica biologije

Dostopnost