Interesna dejavnost Spoznavanje kitajskega jezika in kulture na Osnovni šoli Trnovo poteka že od leta 2012, izbirni predmet kitajščina pa od leta 2013. Oktobra 2013 smo častno otvorili Konfucijevo učilnico Ljubljana s sedežem na OŠ Trnovo. Vanjo so vključeni Vrtec Hansa Christiana Andersena, Vrtec Trnovo, Osnovna šola Trnovo, Osnovna šola Koseze, Osnovna šola Savsko naselje, Gimnazija Jožeta Plečnika Ljubljana in Gimnazija Bežigrad. V okviru Konfucijeve učilnice Ljubljana je od otvoritve pa do danes potekalo že nič koliko zanimivih dogodkov in dejavnosti kot so Kitajsko novoletno druženje, Zaključna prireditev na Gornjem trgu, snemanje filma z Metodom Pevcem in Matjažem Ivanišinom, razstava Metamorfoza drevesa v Cankarjevem domu in v Mestni hiši v Ljubljani, Razstava Glinenih vojščakov cesarja Qin Shihuanga v izložbi Name, Poletno kitajsko doživetje v Trnovem, nastop v Državnem zboru Slovenije, Potovanje na Kitajsko v okviru mednarodnega poletnega tabora Soong Ching Ling, Prireditev v Kinu Šiška, retrospektivna razstava v Narodnem muzeju Slovenije, številne ustvarjalne in obogatitvene delavnice idr. Dogodki odsevajo Kitajsko skozi otroške oči. Ponuditi otrokom vpogled v druge kulture je eno izmed največjih bogastev, ki jim jih lahko podarimo. Na ta način se intelektualno in duhovno bogatijo, širijo svoja obzorja, spoznavajo pomen sožitja različnih kultur, medsebojnega sodelovanja ter medkulturnega dialoga. Kratek film Spoznavanje kitajske kulture in jezika je nastal kot poklon vsem otrokom, učencem in dijakom, ki so pomagali soustvarjati dogodke in likovne izdelke povezane s kitajsko kulturo in jezikom. Učence, ki jih zanimata kitajska kultura in jezik vljudno vabimo k vpisu na interesno dejavnost spoznavanje kitajske kulture in jezika (SKKJ), ki poteka od 1. do 6. razreda in k izbirnemu predmetu kitajščina, ki poteka od 7. do 9. razreda. Za dodatne informacije pišite na e-naslov: tina.ilgo@guest.arnes.si.

dr. Tina Ilgo, Konfucijeva učilnica Ljubljana