V petek, 17. marca 2023 je v prostorih Mestne hiše v Ljubljani zasedal 33. mestni otroški parlament. Predstavniki ljubljanskih osnovnih šol so razmišljali in sprejeli sklepe na temo »Duševno zdravje otrok in mladih«, ki se nadaljuje tudi v naslednje šolsko leto. Mlade parlamentarce je pozdravil mestni župan g. Zoran Jankovič in mestni svetnik g. Boštjan Koritnik. Osnovno šolo Trnovo je zastopala učenka Hana Gebert, 9.a razred.

Osnovnošolce so podprli predstavniki MOL, vodja za predšolsko vzgojo in izobraževanje, ga. Marija Fabčič, predstavnik Varuha človekovih pravic, g. Jože Ruparčič, predstavniki Urada za preprečevanje zasvojenosti in Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ). Skupno sporočilo vseh udeležencev je bilo, da ni enoznačnega odgovora na temo duševnega zdravja, je pa sestavni del življenja vseh nas. Pomembno je, kako doživljamo svoje duševno zdravje, kako se z njim soočamo, kako rešujemo in krepimo svoje zdravje ves čas, vsak dan.

Barbara Ogrin, ŠSS

Dostopnost